Mobiltechna - Jaroslav Gubáni

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
O nás

Vrátenie tovaru

E-mail Tlačiť PDF

VRÁTENIE TOVARU

Kupujúci má právo bezplatne kedykoľvek zrušiť objednávku bez udania dôvodu, len pokiaľ nebola ešte vyexpedovaná alebo vyfakturovaná. V prípade stornovania vyexpedovanej či vyfakturovanej objednávky je kupujúci povinný uhradiť predávajúcemu škodu vzniknutú týmto jednaním (spravidla cenu dopravy/poštovného a balného v plnej, preukázateľnej výške).

V súlade so zákonom o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji (zákon č. 108/2000 Z. z.) môže kupujúci tovar alebo časť objednávky vrátiť do 7 pracovných dní od dňa prevzatia tovaru. Tovar je potrebné vrátiť na adresu sídla spoločnosti spolu s dokladom o kúpe, záručným listom, ak bol záručný list vydaný, v originálnom balení, kompletný (vrátane príslušenstva, záručného listu, návodu a pod.), nepoužitý a nepoškodený. Prepravné náklady pri vrátení tovaru si hradí zákazník.

Ak kupujúci chce vrátiť tovar, je potrebné predávajúceho telefonicky alebo mailom o tom vopred informovať, ináč toto právo zaniká. Predávajúci uprednostňuje vrátenie tovaru osobným dovozom kupujúcim, z dôvodu, aby sa prebrala kompletnosť a nepoškodenie vráteného tovaru, tak aby sa vyhlo prípadným nedorozumeniam, ktoré môžu vzniknúť za neprítomnosti oboch strán! Ak kupujúci stojí na vrátení tovaru inou formou (poštou, kurierom), je to možné, ale kupujúci berie na vedomie, že predávajúci potvrdí kompletnosť dodávky podľa jeho zistení a považuje ju za správnu bez možnosti kupujúceho odvolať sa. Prípadné poškodenie vráteného tovaru stiahne z vrátenej sumy tovaru, pokiaľ nejde o závažné poškodenie, ktoré predávajúcemu nebráni ďaľšiemu predaju alebo odmietne vrátenie tovaru kupujúceho, pričom kupujúci si tovar prebere osobne alebo mu bude zaslaný späť na jeho náklady.

Tovar treba zaslať ako poistený balík alebo doviezť osobne do sídla predávajúceho - NEZASIELAŤ NA DOBIERKU, nebude prebraný!

 

Po obdržaní nechceného tovaru bude kupujúcemu suma za tovar , vrátená najneskôr do 15 dní od doručenia tovaru predávajúcemu na účet uvedený na žiadosti o vrátenie peňazí, pokiaľ bol tovar a obal nepoškodený. Kupujúci berie na vedomie, že kompletnosť a stav vráteného tovaru potvrdí predávajúci, pokiaľ tovar kupujúci nedoviezol osobne, ale zaslal poštou, či kuriérom, bez možnosti odvolať sa.

 

Do zaplatenej ceny sa nezapočítava prepravné a dobierkovné hradené pri nákupe tovaru.

V prípade vrátenia tovaru, kde bolo poštovné zdarma (hradil predávajúci), si predávajúci strhne z vrátenej čiastky skutočné náklady na zaslanie tovaru z ceny vráteného tovaru.

Podmienky vrátenia tovaru sa nevzťahujú na použitý tovar, poškodený tovar, o čom kupujúci vopred vedel a dostal na výrobok zľavu a na nový tovar, ktorý bol osobne prevzatý v sídle predávajúceho a klientovi bol riadne predvedený.

Posledná úprava Pondelok, 22 Marec 2010 12:25  

Statistics

Členovia : 3
Článkov : 13
Webové prepojenia : 6
Počet zobrazení obsahu : 84507

Galéria

Dotazník

Ako sa Vám páči nový dizajn našej internetovej prezentácie